българскиcestinadeutscheesti keelenglishlietuviskasmagyarpolskiromanasuomineederlandsitaliano
Members
  
See the actual list sorted by countries of
  • SME, Vocational training schools, vocational and continuing training organisations and other institutions of the vocational training system
wich are members in the European Cetrification Centre BASICON and the European Network BASICON for vocational training and qualification.
 



Company name

City

Country

BAN Graz Austria
Berufs- und Ausbildungspakt
(Job- and Profession-Pact)
Graz Austria
Berufsfoerderungsinstiut Oberoesterreich
(BFI Upper Austria)
Linz Austria
Berufspädagogisches Institut Mödling - Institut für Berufsbildung
(Teachers' Training College-Institute for Professional Training and Development)
Mödling Austria
Berufsschule Freistadt Freistadt Austria
Berufsschule Freistadt Bad Zell Austria
BEST Institut für berufsbezogene Weiterbildung und Personaltraining GmbH
(BEST Training)
Wien Austria
BFI OÖ. / öffentliche Auftraggeber Wels Austria
DLC Linz Linz Austria
FAB - Verein zur Förderung von Arbeit und Beschäftigung Wels Austria
FAB Reno Schärding Schärding Austria
Frauenwerkstatt Wels Wels Austria
Freiwald Werkstätten Freistadt Austria
Glatzhofer & Co GesmbH Eferding Austria
Jugend am Werk GesmbH Steyr Austria
Jugendwerkstatt Wels Wels Austria
Konnex Dienstleistunge GmbH Linz Austria
PROBA Linz Austria
Reno Schärding Schärding Austria
reno top - josef drobar mining Austria
RenoTop Braunau Braunau Austria
Renotop Braunau Braunau Austria
RenoTop Eferding Eferding Austria
RenoTop Grieskirchen Grieskirchen Austria
RenoTop Linz - Bau Linz / Donau Austria
RenoTop Linz - Malerei Linz / Donau Austria
RenoTop Schärding Schärding Austria
RenoTop Schärding - Sophie Ammerer Schärding Austria
RenoTop Wels - Bau Wels Austria
RT Schärding Schärding Austria
TechnoTeam Wels Wels Austria
Verein für Arbeit,Beratung und Bildung Steyr Austria
verrein für arbeit beratung und bildung steyr Austria
Werkstatt Umwelt Braunau Braunau Austria
Zivilingenieurbüro Hans Haller
(civil engineering)
kirchberg Austria
bo Bruxelles Belgium
bo Bruxelles Belgium
Dienst voor onderwijsontwikkeling
(Department for Educational Development, Flemish Community of Belgium)
Brussels Belgium
"БАИК" ООД
(BAIK Ltd)
Велико Търново Bulgaria
"ЕЛПИДА СТИЛ" ООД
(ELPIDA STIl LTD)
Petrich Bulgaria
"Sevi-Georgi Shiderov i sie"AD
("Sevi-Georgi Shiderov i sie"AD)
varna Bulgaria
АВРОРА ЕООД
(AURORA EOOD)
RUSE Bulgaria
АГК 2000 ООД
(AGK 2000 LTD)
SOFIA Bulgaria
АрСи Профешънъл
(RC Professional Centre Ltd.)
Sofia Bulgaria
БГЦПО Пазарджик
(DBBZ)
Pazardjik Bulgaria
БИК Капиталов па
(BIC Capital market SPLTD)
Sofia Bulgaria
БиД Строй ООД
(BiD Stroi)
Gabrovo Bulgaria
ДП "Строителство
(DP Stroitelstvo i vyzstanoviavane)
Sofia Bulgaria
ЕРП Златни пясъц
(ЕRP Zlatni piassatsi AD)
Varna Bulgaria
Енемона АД
(Enemona AG)
Kozloduy Bulgaria
Камара на строит
(Bulgarian Construction Chamber)
Sofia Bulgaria
Камара на строит
(Bulgarian Construction Chamber)
Sofia Bulgaria
Лусент Консулт Е Варна Bulgaria
Мезон дез Антреп
(Maison des Entreprises Wallonnes)
Sofia Bulgaria
ПГСАГ "А. Попов" Ве 1
(PGSAG "A. Popov" Veliko Tyrnovo)
Veliko Tyrnovo Bulgaria
Пътища и мостове Варна Bulgaria
Регионален инсп& Plovdiv Bulgaria
СПАСОВ
(SPASOVV)
Pazardjik Bulgaria
Сдружение "Знани
(Knowledge Association - Lovech)
Lovech Bulgaria
Сдружение "Разви
(Association “Development of Personality and Human Communities”)
Pleven Bulgaria
ЦПО към "Главбол"
(VTC "Glavbolgarstroy" AD)
Sofia Bulgaria
Център за иконом
(Centre for Economic Cevelopment - Razgrad)
Razgrad Bulgaria
ет.Стоян Делчев
(et.Stoian Delchev)
Пловдив Bulgaria
Aгенция за регион
(Agency for regional Economic Development)
Сливен Bulgaria
Ŕéäćĺé Ĺîîä
(I&J Ltd)
Ďëîâäčâ Bulgaria
Agenda LTD
(Agenda LTD)
Varna Bulgaria
Aleksander Yiovchev Plovdiv Bulgaria
Balgarska Stroitelna Kamara /BStrK/
(Bulgarian Building and Construction Chamber /BBCC/)
Sofia Bulgaria
BGCPO pleven Bulgaria
Building2007 Lovech Bulgaria
Bulgaro-germanski profesionalen centar v stroitelstvoto
(BULGARIAN-GERMAN CONSTRUCTION TRAINING CENTRE /BGCTC/)
Sofia Bulgaria
coral invest
(coral invest eld)
dobrich Bulgaria
DBBZ Pleven - Bulgaro-Germanski Zentr sa Professionalno Obuczenje
(German-Bulgarian Vocational Training Centre)
Pleven Bulgaria
desislava shiderova
(desislava shiderova)
varna Bulgaria
detebau Sofia Bulgaria
dinko dimitrov ihtiman Bulgaria
KERAMOS-EOOD Sofia Bulgaria
knauf-bulgaria ood
(knauf-bulgaria ood)
sofia Bulgaria
M6vision
(M6vision)
Pleven Bulgaria
Mariani costruzioni Ltd
(Mariani costruzioni Ltd)
Sofia Bulgaria
Miroslava
(Miroslava)
Haskovo Bulgaria
nera
(aaaaa)
aaaaaaaa Bulgaria
PGSAG "A.Popov"
(PGSAG "A.Popov")
V. Tarnovo Bulgaria
Polin Bulgaria ltd Burgas Bulgaria
Profesionalna gimnazia po darvoobrabotvane i machinostroene "Zahari Zograf"
(Vocational school in wood-processing and machine building "Zahari Zograf")
Pleven Bulgaria
Profesionalna gimnazia po stroitelstvo, arhitektura i geodezia "N. Fichev"
(Vocational school in construction, architecture and geodesy "N. Fichev")
Pleven Bulgaria
raicommesce construction Sofia Bulgaria
RDA with BSC for SMEs
(RDA with BSC for SMEs)
Plovdiv Bulgaria
Sasha Vasileva
(Sasha Vasileva)
Pirdop Bulgaria
stil bg eood
(stil bg eood)
burgas Bulgaria
tihomir mitev totev
(totev tihomir mitev)
lovech Bulgaria
Vasilena Mihaylova
(Vasilena Mihaylova)
Sofia Bulgaria
VEKengineering
(VEKengineering)
Sofia Bulgaria
Veselin Vichev Sofia Bulgaria
ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓ
(CYPRUS WORKERS CONFEDERATION)
STROVOLOS/ LEFKOSIA Cyprus
Pera Fine Arts
(Pera Fine Arts)
Istanbul Cyprus
SOŠ a SOU stavební Kolín Kolín Czech Republic
Střední odborná škola Podyjí
(High school Podyjí)
Znojmo Czech Republic
Střední škola technických oborů, Havířov-Šumbark
(Technical Secondary school)
Havířov-Šumbark Czech Republic
Úřad práce Znojmo
(Labour Office Znojmo)
Znojmo Czech Republic
3DR
(3DR)
Tartu Estonia
ABB AS Tallinn Estonia
Andero Reinomägi rapla Estonia
AS K&H
(AS K&H)
Tartu Estonia
As lühis ja mähis
(As lühis ja mähis)
Jott Estonia
clik tallinn Estonia
Cuculus Consult OÜ
(Cuculus Consult)
Tallinn Estonia
detail pőlva Estonia
Eesti
(AS Merko)
Kehra Estonia
Eesti Mereakadeemia Merekool
(Estonian Maritime Academy Marine School)
Tartu Estonia
Enar Maardu Estonia
ERA
(ERA)
Harjumaa Estonia
Eraisik
(Eraisik)
Viljandi Estonia
eraisik varstu Estonia
ERAISIK - Tambet Valdma Pőltsamaa Estonia
ERAISIK - Urmas Urv Kohila Estonia
fedja kellukool tallin Estonia
FIE Tallinn Estonia
fie Pőltsamaa Kodu-ja Pőllutöökool Estonia
FIE
(FIE)
Taru Estonia
Fie Pőltsamaa Estonia
Formatemp AB Tallinn Estonia
Haapsalu Kutsehariduskeskus
(Vocational Secondary School of Haapsalu)
Uuemőisa Läänemaa Estonia
Hardi Riiberg raasiku Estonia
ingmar oü tallinn Estonia
ivar viks Pőltsamaa Estonia
juss märx Estonia
kakahäda oü
(kakahada)
Narva-jeesus Estonia
Kauboi Ehitus Oü Tarva Estonia
Kehtna Majandus ja Tehnoloogiakool
(Kehtna Economy and Technology School)
Kehtna Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool Kehtna Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool kehtna Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool Rapla Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool
(Kehtna Economy and Technology School)
Kehtna Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool Rapla Estonia
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool
(Kehtna School of Economy and Technology)
Kehtna Estonia
Kehtna MTK
(Kehtna Economy and Technology School)
Kehtna Estonia
Kehtna MTK Rapla Estonia
Kehtna MTK Rapla Estonia
kehtna mtk
(kehtna mtk)
Rapla Estonia
Kehtna MTK Kehtna Estonia
kehtna mtk
(kehtna mtk)
Rapla Estonia
Kehtna MTK Kehtna Estonia
Kehtna MTK Kehtna City Estonia
Kehtna MTK Kuimetsa Estonia
Kehtna MTK
(Kehtna MTK)
Rapla Estonia
Kehtna MTK Kehtna Estonia
Kehtna MTK
(MTK)
Rapla Estonia
Kehtna MTK - Aleksandr Kotsalainen
(Kehtna MTK)
Tallinn Estonia
Kehtna MTK - Joosep Grossfürst
(Kehtna MTK)
Rapla Estonia
Kehtna MTK - Kaijo Vaher
(Kehtna MTK)
rapla Estonia
Kehtna MTK - Taavi Michelson
(Kehtna MTK)
Rapla Estonia
Kehtna MTK Kaijo Vaher
(Kehtna MTK)
Rapla Estonia
Kehtna MTK Taavi Michelson Rapla Estonia
KH ENERGIA-KONSULT
(KH Energy-consult)
Tallinn Estonia
Kodila PK Rapla Estonia
Krivo OÜ
(Krivo OU)
Pőltsamaa Estonia
Kuressaare Ametikool
(Kuressaare Regional Training Centre)
Kuressaare Estonia
Kuressaare Ametikool
(Kuressaare Regional Training Centre)
Kuressaare Estonia
Kuressaare Ametikool Kuressaare Estonia
Kuressaare Ametikool Kuressaare Estonia
Madis Reinloo Märjamaa Estonia
Märt Meresmaa
(Mart Meresmaa)
Rapla Estonia
mart őpilane Viimsi alevik Estonia
martin lepp
(martin lepp)
kuressaare Estonia
Meelis Morell Tallinn Estonia
mina Rapla Estonia
No Tallinn Estonia
Nordecon Betoon
(Nordecon Concrete)
Tallinn Estonia
Nordecon Betoon Tallinn Estonia
őed tihedad Otepää Estonia
OÜ lühis ja mähis
(OÜ lyhis ja m2his)
Tallinn Estonia
OÜ Oemafjoss
(OÜ Oemafjoss)
rapla Estonia
Päinurme Internaatkool Päinurme Estonia
Pärnumaa kutsehariduskeskus
(Vocational Centre of Pärnu County)
Pärnu Estonia
Pärnumaa Kutsehariduskeskus
(Vocational Centre of Pärnu County)
Pärnu Estonia
Paide Kutsekeskkool
(Paide Vocational Secondary School)
Paide Estonia
Peeter Kukrus FIE Saaremaa Estonia
Pőltsamaa Ametikool Pőltsamaa Estonia
Pőltsamaa Kodu- ja Pőllutöökool
(Pőltsamaa Domestical and Agricultural College)
Pőltsamaa Estonia
Pőltsamaa Kodu-jaPőllutöökool Pőltsamaa Estonia
Praktikant Tallinn Estonia
private
(private)
tartu Estonia
puu ja kirves
(wood and axes)
kabala Estonia
Rasmus Toome
(Rasmus Toome)
Rapla Estonia
Raul Tartu Estonia
Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus
(National Examination and Qualification Centre)
Tallinn Estonia
Riin Tamm Tallinn Estonia
RKV Projekt OÜ
(RKV Projekt)
Jüri Estonia
Robert Tamm Tallinn Estonia
ronald krasnikov tallinn Estonia
Rosottus Pärnu paikuse Estonia
S.T.I grupp oü Pőltsamaa Estonia
S.T.I. GRUPP OÜ Pőltsamaa Estonia
Savekate OÜ Tartu Estonia
Skins - Jevgeni
(Skins)
Tallinn Estonia
student Tartu Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool Tallinn Estonia
tallinna ehituskool keila Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool
(Tallinna Ehituskool)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Allan Allas Maardu Estonia
Tallinna Ehituskool - Ellen Piilman
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Ismo liiva
(Tallinn construction School)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Jevgeni Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Kaspar Miljand
(Tallinn's Buildingschool)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Linda Kőresaar Tallinn Estonia
tallinna ehituskool - mihkel tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Pille Korpen
(Tallinn Construction School - Pille Korpen)
Tallinn Estonia
Tallinna Ehituskool - Rosvo Sektor
(Tallinna Ehituskool)
Harjumaa Estonia
Tallinna Ehituskooln - Aleksander Topper
(Construction school of Tallinn)
Tallinn Estonia
Tallinna Kopli Ametikool Tallinn Estonia
Tallinna Teeninduskool
(Tallinn Construction School)
Tallinn Estonia
Tallinnna Ehituskool - Heli Allikas Tallinn Estonia
TARTU KUTSEHARIDUSKESKUS
(TARTUVOCATIONAL EDUCATION CENTRE)
TARTU Estonia
Tartu Kutsehariduskeskus
(Tartu Vocational Education Center)
Tartu Estonia
Tartu Ülikool
(University of Tartu)
Tartu Estonia
Tiit ja Teet tallinn Estonia
TKAK
(TKAK)
Tallinn Estonia
Töömees Tallinn Estonia
tööohutus Pärnu Estonia
Toomas Kivisalu
(Toomas Kivisalu)
Uuemőisa Estonia
Trendstuff OÜ Vändra Estonia
V-Grupp OÜ
(V-Grupp OÜ)
Tallinn Estonia
Vahur Nurm Metsanurme, Saku Estonia
vanpa
(tonn)
pärnu Estonia
Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool
(Viljandi Joint Vocational School)
Viljandi mk. Estonia
Espoon seudun koulutuskuntayhtymä, Omnia
(Omnia, The Joint Authority of Education in Espoo Region)
Espoon kaupunki Finland
Hyvinkään-Riihimäen AKK
(Hyvinkää-Riihimäki vocational education center)
Riihimäki Finland
Innova Länsi-Suomen aikuiskoulutuskeskus
(Innova Adult Education Centre)
Laitila Finland
Innova Länsi-Suomen Aikuiskoulutuskeskus
(Innova Adult Education Centre)
Rauma Finland
Jyväskylän aikuisopisto
(Jyväskylä institute of adult education)
Jyväskylä Finland
Jyväskylän aikuisopisto
(Jyväskylä Vocational Institute)
Jyväskylä Finland
Jyväskylän aikuisopisto
(Jyväskylä Vocational Institute)
Jyväskylä Finland
kari seppänen
(kari seppänen)
rovaniemi Finland
Keski-Pohjanmaan aikuisopisto
(Central Ostrobotnia Adult Education Institute)
Kokkola Finland
Kokkolan Ammattiopisto
(Kpedu)
Kokkola Finland
Kokkolan Ammattiopisto
(KAO)
Kokkola Finland
Länsirannikon Koulutus Oy Winnova
(Winnova West Coast Education Ltd)
Laitila Finland
Porin Aikuiskoulutuskeskus
(Pori Adult Education Centre)
PORI Finland
Rakennuyhtiö Sarrus Oy TUUSULA Finland
raumatiimi yrityspalvelu rauma Finland
Rautakantee ry Huittinen Finland
Riihimäen vankila
(The Prison of Riihimäki)
Tampere Finland
Tampereen Aikuiskoulutuskeskus
(Tampere Vocational Adult Education Centre)
Tampere Finland
TTS (Työtehoseura ry.)
(Work Efficiency Institute)
Rajamäki Finland
Uudenmaan maaseutuopisto
(Uusimaa College for Rural Development)
HYVINKÄÄ Finland
Wanhat-Pojat Oy
(Wanhat-Pojat Oy)
Uusikaupunki Finland
Youtbuild Education FIN ry
(Youthbuild Education FIN assosiation)
Tampere Finland
alpes de lumiere forcalquier France
Conseil Développement INnovation Lyon France
ABW - Kreuzberg e.V.
(ABW - Kreuzberg e.V.)
Berlin Germany
abw-kreuzberg e.v ber Germany
abw-kreuzberg e.v. berlin Germany
Adolf-Kolping-Schule BBS II Lohne Germany
Andreas Krampe Berlin Germany
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğ
(Ankara Province Education Directorate)
Ankara Germany
Arbeit und Lernen Hamburg GmbH Hamburg Germany
Ausbildungszentrum der Bauindustrie Essen
(Vocational Trainingscenter Essen)
Essen Germany
Ausbildungszentrum der Bauwirtschaft für den Werra-Meißner-Kreis Eschwege Germany
ausbildungszentrum der bauwirtschaft nidda
(abz nidda)
nidda Germany
Bardehle
(Thomas)
Essen Germany
Benedict Sprachschule Mönchengladbach Germany
Berufliche Schule Schlankreye Hamburg Germany
Berufsbildende Schulen des Landkreises Oldenburg Wildeshausen Germany
Berufsbildungswerk für Hör- und Sprachgeschädigte Leipzig gGmbH Leipzig Germany
Berufsbildungszentrum Hellweg
(Professional Trainingscenter for craftmen)
Soest Germany
Berufsbildungszentrum Hellweg-Lippe
(craftmen education centre Hellweg-Lippe)
Soest Germany
Berufsförderungswerk der Bauindustrie NRW e.V. Ausbildungszentrum Essen Essen Germany
Berufsförderungswerk des Handwerks e. V. Bad Arolsen Germany
Berufsförderungswerk e.V. des Bauindustrieverbandes Berlin-Brandenburg e.V. Kompetenzzentrum für Nac
(Vocational Training Institute)
Cottbus - Dissenchen Germany
Berufsförderungswerk gGmbH Berlin Germany
Berufskolleg Eschweiler
(Berufskolleg Eschweiler)
Eschweiler Germany
Bildungszentren des Baugewerbes BZB e.V. Duisburg
(Training Centres of the Building Trade Duisburg)
Duisburg Germany
Bildungszentren des Baugewerbes e.V.
(Vocational Trainingscenter of building trades)
Duesseldorf Germany
Bildungszentrum e.V. Ribnitz-Damgarten Germany
BK Geldern Solingen Germany
BKO der Stadt Essen
(BKO der Stadt Essen)
Essen Germany
Boehringer Ingelheim GmbH & Co. KG Ingelheim Germany
BZE-Bildungszentrum GmbH Erzgebirge Aue Germany
Caritasverband für das Kreisdekanat Euskirchen e.V.
(Caritas Euskirchen)
Euskirchen Germany
CJD Maximiliansau
(CJD Maximiliansau)
WOERTH (Rhein) Germany
DEKRA Akademie GmbH Berlin Germany
Deutsches Institut für Internationale Pädagogische Forschung Frankfurt Germany
Diakonisches Werk an der Saar Neunkirchen Germany
Dirk Mensing Petershagen Germany
Dirk Mensing Petershagen Germany
Divergenz GmbH Berlin Germany
DSK Groß Oesingen Germany
Eigenheim Neuenstadt Germany
ERP-Beratung Axel Metzger Hohentengen Germany
ESTA Bildungswerk Bad Oeynhausen Germany
F-bb (Forschungsinstitut Betriebliche Bildung) Nürnberg Germany
fachwerk e.V. Oldenburg Germany
Fueak
(Fueak)
Landshut Germany
Handwerkskammer Koblenz Koblenz Germany
holz & raum gmbh Berlin Germany
Holz&Raum GmbH Berlin Germany
job.sozial Lüneburg Germany
Jugendhilfe Köln Köln Germany
Jugendhilfe Köln e.V.
(Jugendhilfe Köln e.V.)
Köln Germany
Jugendwerkstatt Herrnhaag e.V. Büdingen Germany
Knobelsdorff-Schule (OSZ Bautechnik 1)
(Knobelsdorff School)
Berlin Germany
KOMBI Consult GmbH Berlin Germany
L.I.S.T. GmbH Berlin Germany
Lehrbauhof Korbach Korbach Germany
Marcus Knoth Berlin Germany
Microhard Berlin Germany
Mitteldeutscher Verband für Weiterbildung Halle Germany
MK Schulungszentrum Cottbus Germany
Remenhof Stiftung
(Remenhof Stiftung)
Braunschweig Germany
rosellen, udo sundern Germany
SC . PERSONAL SERVICES . SRL
(Fach Arbeitvermitlung International)
Gütersloh Germany
Stiftung Beiserhaus Knüllwald Germany
Swisscontact Albania Durres Germany
TARGET GmbH
(TARGET GmbH)
Mendig Germany
TU Dresden, Institut f. Abfallwirtschaft und Altlasten
(Dresden University of Technology, IAA)
Pirna Germany
WERKHOF e.V.
(WERKHOF e.V.)
Darmstadt Germany
WerkHof Zehlendorf Berlin Germany
Werkstatt Frankfurt e.V. Frankfurt am Main Germany
Werkstatt Frankfurt e.V. - Volker Tollkühn Frankfurt am Main Germany
Werkstatt Frankfurt e.V. - Werner Althaus Frankfurt Germany
Zukunftsbau berlin Germany
Zukunftsbau Berlin Germany
Zukunftsbau GmbH Berlin Germany
Zukunftsbau GmbH - C. Müller Berlin Germany
ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤ
(TECHNIKI EKPAIDEYTIKI)
IOANNINA Greece
ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤ
(TECHNIKI EKPAIDEFTIKI)
NEA IONIA Greece
ANEZ
(ANEZ)
Ioannina Greece
Ács Tamás Győr Hungary
Bán Ákos Nyul Hungary
Bau-Extra Oktatási és Szakképzési Kft.
(Soós Jenő)
Szombathely Hungary
Berg Gusztáv Szakiskola Kapuvár Hungary
Bornemissza Gergely Szakközép Szakiskola és Kollégium
(Bornemissza Gergely Vocational School)
Eger Hungary
Bornemissza Gergely Szakközép Szakiskola és Kollégium
(Bornemissza gergely Secondary High School)
Eger Hungary
Győr-Moson-Sopron Megyei Munkaügyi Központ
(Centre Labour Office County Győr-Moson-Sopron)
Győr Hungary
Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
(Heves County Chamber of Commerce and Industry)
Eger Hungary
Hidl József Épitőipari Szkk.-Hegedüs László
(József Hild Secondory Technical School)
Győr Hungary
Hild Józef Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Gxőr Hungary
Hild József - Danilla Dávid Győr Hungary
hild József Éítóőipari Szakközépiskola-Kelemen Eszter
(Hild Jozsef Secondary Technical Scool-Kelemen Eszter)
Győr Hungary
Hild József Ép. I. Szki - Veszprémi András
(Jozsef Hild Secondary Technical School - Andras Veszpremi)
Györ Hungary
Hild József Ép. i. SZKI. - Berzlánovich Tamás
(József Hild Secondary Technikal School - Berzlánovich Tamás)
Csorna Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Ép. Ip. SZKI - Csókási Péter
(József Hild Tecondary Technical School - Csókási Péter)
Győrújbarát Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki - Mikó Lénárd
(József Hild Secondary Technical School - Lénárd Mikó)
Győrszemere Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki. - Ősze Balázs
(József Hild Secondary Technical School - Balázs Ősze)
Mórichida Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki. - Fejes Tihamér
(József Hild Secondary Technical School - Fejes Tihamér)
Nagygyimót Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki. - Miletics Attila
(József Hild Secondary Technical School - Attila Miletics)
Győr Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki. - Pongrácz Ádám
(József Hild Secondary Technical School - Pongrácz Ádám)
Csorna Hungary
Hild József Ép. Ip. szki. - Szeibert Ákos
(József Hild Secondary Technical School - Ákos Szeibert)
Dunaszeg Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki.- Teberi Péter
(József Hild Secondary Technical School - Teberi Péter)
Győr Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki.-Kiss Ádám
(József Hild Secondary Technical School-Kiss Ádám)
Győr Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki.-Rácz Péter
(Jozsef Hild Secondary Technical School-Rácz Péter)
Bősárkány Hungary
Hild József Ép. Ip. Szki.-Varga János
(József Hild Secundery Technical School-Varga János)
Győr Hungary
Hild József Ép. Ipari. Szki. - Turi Ákos
(Hild József Fachmittelschule)
Csorna Hungary
Hild József Ép. SZKI - Mészáros Zsófia
(József Hild Secondery Technical School - Mészáros Zsófia)
Bársonyos Hungary
Hild József Ép. SZKI. - Ágoston József
(József Hild Secondary Technical School - Ágoston József)
Csorna Hungary
Hild József Ép. Szki. Rigó Csaba
(József Hild Secondary Technical School Rigó Csaba)
Mosonmagyaróvár Hungary
Hild József Ép.i. SZKI - Benkó János
(József Hild Secondary Technical School - János Benkó)
Győr Hungary
Hild József Ép.I. Szki-Varga Ádám
(Hild Secondary Technical School-Varga Ádám)
Levél Hungary
Hild József Ép.I. Szki-Varga Ádám
(Hild Secondary Technical School-Varga Ádám)
Levél Hungary
Hild József Ép.I. Szki-Varga Ádám
(Hild Secondary Technical School-Varga Ádám)
Levél Hungary
Hild József Ép.Ip.Szki
(József Hild Secondary Technical School)
Kerékteleki Hungary
Hild József Ép.Ip.SZKI - Banadics Zoltán
(József Hild Secondary Technical School)
Bábolna Hungary
Hild József épipari szki.
(Hild József épipari szki.)
győr Hungary
Hild József Építőipar SZ.K.I
(József Hild Secondary technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(Hild József Secondary Technikal School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(József Hild Secondary Technical School)
Nyúl Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(József Hild Secondary Technical School)
Nyúl Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(József Hild Secondary Technical School)
Nyúl Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola
(józsef Hild Secondary Technikal School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép iskola győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola - Barassevich Richard Mosonmagyaróvár Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola - Csókási Péter Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola Gábor Ladányi
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola Horváth Máté Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola Ludányi Zsanett Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola Petra Erdős
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Iskola-Erdős Fanni Nikolett
(Hild József secondary technical school)
Győrújbarát Hungary
Hild József Építőipari Szakközép Salamon Márta Győr Hungary
hild józsef építőipari szakközépiskola
(józsef hild secondary technical school)
győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Jozsef Hild Secondary Technical School)
Lázi Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild Jozsef Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondery Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild Jozsef Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Nyú Lyork Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Bősárkány Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Rábakecöl Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Rábaszentmihály Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Bősárkány Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Bősárkány Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Bicske Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Táp Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Jószef Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győrújbarát Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Rábacsanak Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Mosonmagyaróvár Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépiskola)
Győrszemere Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépiskola)
Tét Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépiskola)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépisloka)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépiskola)
Vámosszabadi Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Építőipari Szakközépiskola)
Győr Hungary
Hild József Építőipari szakközépiskola
(Hild Győr)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola Győr Hungary
hild józsef építőipari szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Bádé Renáta
(JOZSEF HILD SECONDARY TECHNICAL SC - Bádé RenátaOOL)
Páli Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Bán Ákos
(Josef Hild Secondary Technical School - Bán Ákos)
Nyul Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Czeglédi Gergely Csorna Hungary
HILD JÓZSEF Építőipari Szakközépiskola - Dávid Sándor
(JOZEF HILD Fachmittelschule - Dávid Sándor)
Nyúl Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Fekete Ákos
(Jozsef Hild Secondary Technical School - Fekete Ákos)
Dunaszentpál Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Gyakovácz Balázs Tarjánpuszta Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Horváth Szabolcs Rábapordány Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Horváth Zsuzsanna
(JOZSEF HILD SECONDARY TECHNICAL SCHOOL - Horváth Zsuzsanna)
Kapuvár Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Jakab Dániel Mosonmagyaróvár Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Józsa Tamás Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Kanka Dávid Halászi Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Keserü Péter Pannonhalma Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Lukács Luca Győrújfalu Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Lukács Veronika Nagybajcs Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Makk Balázs
(Jozsef Hild Secondary Technical School - Makk Balázs)
Paks Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Müller Nikolett Nyalka Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola - Nagy Olivér
(József Hild Secondary Technical School - Nagy Olivér)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Németh Ádám
(József Hild Secondary Technikal School - Németh Ádám)
Barbacs Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola - Ott Mónika
(Jozsef Hild Secondary Technical School - Ott Mónika)
Mosonszentmiklós Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Palánki Nikolett Pannonhalma Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Samu Ádám
(József Hild Fachmitterschule - Samu Ádám)
csorna Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Sheva
(József Hild Secondary Technical School - Sheva)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Sipos Linda Mosonszentmiklós Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Storm
(József Hild Secondary Technical School - Storm)
Bakonyszentlászló Hungary
Híld József Építőipari Szakközépiskola - Szűcs Károly Kristóf Kunsziget Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola - Szeitner László
(Jozsef Hild Secondary Technical School - Szeitner László)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Szlamka János Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Várszegi Tamás
(József Hild Secondary Technical School - Várszegi Tamás)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola - Zalka Gergely Kisbér Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola -Kátai Ildikó Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Ádám Roberta Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Adrienn Erdő
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Erik Völgyi
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Eszter Fekete
(Hild József Secondary Technical School of Constuction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Hockstock Boglárka Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Ivett Für
(hild József Secondary Technical School od Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Kiss Tamás Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Martina Németh
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Milán Horváth
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Nyári Szilárd GYőr Hungary
Hild József Építőipari szakközépiskola Péter Szekendi
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Péter Szücs
(Hild Jozsef Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József építőipari Szakközépiskola Sóti Máté Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Szalai Viktória Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Szita Nikolett Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Tamás Kokas
(Hiold József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Török Bálint Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola Varga Alexandra
(Hild József Secondary Technical School of Constuction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SZakközépiskola-Hajdú Barnabás
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola-Lévai József
(Jozsef Hild Secundary Technikal School)
Petőháza Hungary
Hild József Épitőipari Szakközépiskola-Németh Anita
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola-Pintér Réka
(Hild József Secondary Technikal School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola-Tóth Péter
(József Hild Secondary Technical School)
Ács Hungary
Hild József Építőipari Szakközépiskola-Vagra Petra
(Jozsef Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szaközép Iskola
(József Hild Secundary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szaközépiskola
(Hild József Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szaközépiskola
(József Hild Secundary Technical School)
Mezőörs Hungary
Hild József Építőipari szki
(József Hild Secondary Technical school)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki
(József Hild Secondary Technical School)
Farád Hungary
Hild József Építőipari SZKI
(József Hild Secondery Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI
(Hild József Építőipari SZKI)
Börcs Hungary
Hild József Építőipari SZKI
(Hild József Építőipari SZKI)
Farád Hungary
Hild József építőipari szki
(Hild József)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI
(Hild József Építőipari SZki)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SzKI Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki - Bögöly Patrik
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI - Jenei Márton
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari SZKI - Visy Eszter
(Hild Jozsef Arhitecht School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki.
(Hild József Építőipari Szki.)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki.
(Hild József Építőipari Szki.)
Kapuvár Hungary
Hild József Építőipari Szki.
(József Hild Secondary Technical School)
Győr Hungary
Hild József Építőipari Szki. - Török Zoltán Hegyeshalom Hungary
Hild József Építőipari Szki. Horváth András Győr Hungary
Hild József Épitöipari Szakközépiskola
(Hild József Épitöipari Szakközépiskola)
Győr Hungary
Hild Jozsef Épitöipari Szakközépiskola Mihaly Lantos
(Hild Jozsef Secondary Technical School of Construction)
Györ Hungary
Hild József Épitöipari Szakközépiskola Roland László
(Hild József Secondary Technical School of Contruction)
győr Hungary
Hild József Épitöipari Szki
(Hild József Épitöipari Szki)
Tárkány Hungary
Hild József Secondary Technical School - Margli Brigitta tét Hungary
Hild József Szakközép Iskola - Pávay Viktória Győr Hungary
Hild József szakközépiskola
(Hild József secondary techanical school)
Győr Hungary
Hild József Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technikal School)
Győr Hungary
Hild Jozsef SZKI
(Hild Jozsef Secondary Thecnical School)
gyö Hungary
Hild József Szki
(Hild József Szki)
Győr Hungary
Hild Jozsef SZKI - Pávay Viktória Győr Hungary
HILD JÓZSEF.ÉP.IP.SZKI-HAMAR ISTVAN
(JÓZSEF HILD SECONDARY TECHNICAL SCHOOL)
SOPRON Hungary
Hild Józyef Épitőipari Szakközépiskola
(József Hild Secondary Thechnical School)
Győr Hungary
Hild Németh Máté Győr Hungary
HildJózsef Építőipari Szakközépiskola
(Hild József Secondary Technical School of Construction)
Győr Hungary
Hunyadi Mátyás Szakképző és Szakközépiskola Mosonmagyaróvár Hungary
illés dévid győrújbarát Hungary
INSZOL Zrt.
(INSZOL Zrt.)
Csorna Hungary
Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.
(IFKA Public Benefit Non-Profit Ltd. for the Development of Industry)
Budapest Hungary
Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.
(IFKA Public Benefit Non-Profit Ltd. for the Development of Industry)
Budapest Hungary
janos dojcsak Csorna Hungary
Király Dániel Miskolc Hungary
köznevelés-tudományi intézet
(institute of education-sciences)
győr Hungary
Kós Károly Építőipari Szakközépiskola - Gyurkó Tibor Miskolc Hungary
Kós Károly Építőipari Szakközépiskola - Tirpák András Miskolc Hungary
Kossuth Lajos Szakiskola Csorna Hungary
Kossuth Lajos Szakiskola - Nagy Gábor Csorna Hungary
Mejkli Ádám Győr Hungary
Molnár Ildiko Győr Hungary
NCIS Kapuvár Hungary
Pánovits Norbert Börcs Hungary
Péter Könczöl Tatabánya Hungary
Plikáta Építőipari, és Kereskedelmi Kft. Győr Hungary
Plikáta Kft
(Plikáta Co.)
Győr Hungary
Schulek Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Szakközépiskola Budapest Hungary
Stromfeld A. Szakközépiskola Salgótarján Hungary
Szóka Zsolt Bősárkány Hungary
Takács Dénes Pannonhalma Hungary
Technische Fachmittelschule Keszthely Ungarn
(Secondary Vocational School Keszthely Hungary)
Keszthely Hungary
Varga Norbert Pápa Hungary
Visy Eszter Győr Hungary
Víz-Játék BT
(VIZ-JATEK)
Győr Hungary
albafor cecchina Italy
albaform cooperativa sociaale caserta Italy
aleskonstruksion
(aleskonstruksion)
Tirana Italy
associazione tante tinte
(Tante Tinte Association)
alessandria Italy
DUZCE UNIVERSITY DUZCE Italy
EMILIO VOLTURO milan Italy
ITSG "G. G. Marinoni"
(ITSG "G. G. Marinoni")
UDINE Italy
PANORMEDIL - Ente Scuola Edile di Palermo Palermo Italy
SICURELSA SRL Colle di Val d'Elsa Italy
Suva Loreo Italy
2010-09-21 Joniškis Lithuania
Alantos technologijos ir verslo mokykla Moletu r., Alantos sen., Naujasodis Lithuania
Aleks Monvilas Vilnius Lithuania
Alvydas BABRAITIS Vilnius Lithuania
Angelė Būdienė Kaunas Lithuania
Arinobu Vilnius Lithuania
Aukštadvario žemės ūkio mokykla Aukštadvaris Lithuania
auris
(auris)
MOLETAI. Lithuania
Bukiškių žemės ūkio mokykla
(Bukiskes agrikultural school)
Vilnius Lithuania
DIEVENISKIU ZEMES UKIO MOKYKLA DIEVENISKES Lithuania
DIEVENIŠKIŲ ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLA
(DIEVENISKES AGRICULTURAL SCHOOL)
ŠALČININKŲ RAJONAS Lithuania
Dieveniškių žemės ūkio mokykla
(DIEVENISKES AGRICULTURAL SCHOOL)
Dieveniškes Lithuania
edgaras Jonava Lithuania
eimantas
(eimantas)
ignalina Lithuania
eimantas
(eimantas)
ignalina Lithuania
Ervardas
(Ervardas)
Utena Lithuania
Ervis
(Ervis)
Utena Lithuania
Genovaite Riabcukiene
(kaunas counstrution school)
Kaunas Lithuania
Gruzdžių žemės ūkio mokykla
(Gruzdziai Agricultural School)
Siauliai Lithuania
HENRIKAS
(Henrikas)
utena Lithuania
henrikas
(Henrikas)
Utena Lithuania
IĮ " Svajonių kiemas" Vilnius Lithuania
Idia UAB
(Idia Ltd)
Panevezys Lithuania
Irena Ūsienė Kaunas Lithuania
Irena Jokūbaitienė
(Kauno statybininkų mokykla)
Kaunas Lithuania
Jaunimo darbo centras Šiauliai Lithuania
Jonas Vėlyvis
(Jonas Velyvis)
Vilnius Lithuania
Joniškio žemės ūkio mokykla Joniškis Lithuania
justas
(justas)
joniskis Lithuania
justas
(justin)
joniškis Lithuania
Kęstutis
(JZUM)
joniskis Lithuania
Kaimas
(Kaimas)
joniskis Lithuania
KAIŠIADORIŲ ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLA Kaišiadorys Lithuania
Kaišiadorių Žemes Ūkio Mokykla Kaišiadorys Lithuania
kastytis
(kastytis)
Kaunas-Kaunas:) Lithuania
Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras
(Kaunas PetrasiunaiLabour Market Training Center)
Kaunas Lithuania
Kauno ryšininkų mokykla
(Kaunas Communication school)
Kaunas Lithuania
Kauno statybininkų mokykla
(Kaunas construction school)
Kaunas Lithuania
Kauno statybininkų mokykla
(KAUNAS CONSTRUCTION SCHOOL)
Kaunas Lithuania
Kauno statybininkų mokykla
(Kaunas construction school)
Kaunas Lithuania
Kauno statybininkų rengimo centras
(Kaunas Builder Training Centre)
Kaunas Lithuania
Kauno statybininkų rengimo centras
(Kaunas Builder's Training Centre)
Kaunas Lithuania
kauno statybininku mokykla kaunas Lithuania
Kauno technikos kolegija Kaunas Lithuania
Klaipeda Labour Market Training Centre Klaipeda Lithuania
Lietuvos inovaciju centras-S.R.Lietuva
(Lithuanian innovation centre-N.E.Lithuania)
Panevezys Lithuania
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras
(Rehabilitation vocational training centre of Lithuania)
Radviliškis Lithuania
Mažeikių politechnikos mokykla
(Mažeikių politechnikos mokykla)
Mažeikiai Lithuania
Marijampolės profesinio rengimo centras
(Marijampol Vocational Centre Vilkaviskis Division)
Vilkaviskis Lithuania
Marijampolės profesinio rengimo centras Vilkaviškio skyrius
(Marijampolė VET centre)
Vilkaviškis Lithuania
Marijampolės profesinio rengimo centras Vilkaviškio skyrius
(Marijampolė VET centre)
Vilkaviškis Lithuania
Marijampolės profesinio rengimo centras Vilkaviškio skyrius
(Marijampolė VET centre)
Marijampolė Lithuania
Marijampolės profesinio rengimo Vilkaviškio skyrius Vilkaviškis Lithuania
Marijampoles profesinio rengimo centras
(Vocational training centre of Marijampole)
Marijampole Lithuania
Mokykla 2007 10 09 Lithuania
Namu Molėtai Lithuania
R.Žirgulevičiaus ĮĮ "AKMENOS MALŪNAS"
("Akmena windmill")
Anykščių raj. Lithuania
remigijus joniskis Lithuania
Rita Senkevičienė Kaunas Lithuania
Salomejo Nieries gimnazijos Vilnius Lithuania
Salomejos Neries gimnazija Vilnius Lithuania
Siauliu profesinio rengimo centras
(Šiauliai Vocational Education and Training Centre)
Siauliai Lithuania
Tauragės PRC
(Tauragės prc)
2010-12-07 Lithuania
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragė Lithuania
TauragePRC Taurage Lithuania
Telšių regioninis profesinio mokymo centras Varniai Lithuania
UAB "BERSIGIS" Vilnius Lithuania
UAB ''Statybų amatas"
(UAB ''Statybu amatas")
Vilnius Lithuania
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergė Lithuania
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
(Ukmergės technologijų ir verslo mokykla)
Ukmergė Lithuania
Utenos regioninis profesinio mokymo centras
(Utena regional vocational training centre)
Utena Lithuania
Utenos regioninis profesinio mokymo centras
(Utena regional vocational training centre)
Utena Lithuania
Utenos reioninis profesinio mokymo centras
(Utena regional vocational training centre)
Utena Lithuania
Utenos RPMC
(Utenos RPMC)
Utena Lithuania
VšĮ Kelmės profesinio rengimo centras Kelmė Lithuania
Varėnos technologijos ir verslo mokykla Varėna Lithuania
Varėnos technologijos ir verslo mokykla Varėna Lithuania
Varėnos tvm varena Lithuania
Viešoji įstaiga Panevėžio profesinio rengimo centras
(Public Institution Panevėžys Vocational training centre)
Panevėžys Lithuania
Viešoji įstaiga Šiaulių darbo rinkos mokymo centras
(Siauliai labour market training centre)
Šiauliai Lithuania
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla. Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininkų rengimo centras
(Public Institution Vilnius Builders' Training centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininkų rengimo centras
(Vilnius Builder Training Centre)
Vilnius Lithuania
vilniaus statybininkų rengimo centras
(vilnius builders training centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininkų rengimo centras
(Vilnius Builders Training Centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininkų rengimo centras
(Vilnius Builders Training Centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininku rengimo centras
(Vilnius Builders' Training Centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininku rengimo centras Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininku rengimo centras
(Vilnius builders training centre)
Vilnius Lithuania
Vilniaus statybininku rengimo centras (Renata Cerneckiene)
(Vilnius Builders Training Centre)
Vilnius Lithuania
Violeta Asmontiene Kaunas Lithuania
Virginija
(Virginia)
ukmerge Lithuania
vsrc
(vsrc)
Vilnius Lithuania
Vytauto Didžiojo Universitetas
(Vytautas Magnus University)
Kaunas Lithuania
Vyturio vidurine mokykla vilnius Lithuania
VŠĮ Lietuvos Inovacijų centras
(Publics establishment "Lithuanian Inovations centre")
Šiauliai Lithuania
VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Pakruojo punktas
(Vilnius zirmunai labour market training centre Pakruojis branch)
Pakruojis Lithuania
z.u.m
(z.u.m)
balbieriskis Lithuania
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai
(Siauliai Chamber of Commerce, Industry and Crafts)
Šiauliai Lithuania
OpenView Consultancy
(OpenView Consultancy)
Bunde Netherlands
Ślęczkowska libiąż Poland
a
(a)
wr Poland
Andrzej Ryszard Haniszewski LIPINY Poland
Anklewicz Slawek 123 Poland
Arkadiusz Barański Wrocław Poland
Barbara Grynicka Rybnik Poland
Barbara Grynicka Rybnik Poland
Bartek Polska Warszawa Poland
Bartkowiak Tadeusz
(Bartkowiak Tadeusz)
Leszno Poland
Beata Jezierska Ostrołęka Poland
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki"
(The Bielskie Artistic Association Grodzki Theatre)
Bielsko-Biała Poland
Bożena Firlej
(BozenaFirlej)
Końskowola Poland
Bronisław Sołek
(Bronislaw Solek)
Bolesławiec Poland
Centralna Komisja Egzaminacyjna
(The Central Examination Board)
Marki Poland
Centrum Kształcenia Ustawicznego
(CKU)
Człuchów Poland
Centrum Integracji Społecznej Wrocław Poland
Centrum Integracji Społecznej w Tychach
(Centre for Social Inclusion in Tychy)
Tychy Poland
CENTRUM KSZTŁCENIA PRAKTYCZNEGO W IŁAWIE IŁAWA Poland
Centrum Kształcenia Kadr ZZDZ
(Staff Training Centre of ZZDZ)
Warszawa Poland
Centrum Kształcenia Praktycznego w Chojnicach
(Practical Training Centre)
CHOJNICE Poland
Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie
(Practical Training Centre Cracow)
Kraków Poland
Centrum Kształcenia Praktycznego w Oświęcimiu
(Practical Traning Center)
Oświęcim Poland
Centrum Kształcenia Praktycznego w Skarżysku-Kamiennej
(Vocational Training Centre in Skarżysko-Kamienna)
Skarżysko-Kamienna Poland
Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu
(Practical Training Centre, Zamosc)
Zamość Poland
Centrum Kształcenia Przktycznego w Radomsku
(Practical Training Centre Radomsko)
Radomsko Poland
Centrum Kształcenia Ustawicnego Bytom Poland
Centrum Kształcenia Ustawicznego
(The Centre of Continuing Education)
Ruda Śląska Poland
Centrum Kształcenia Ustawicznego
(The Center of Education Constant)
RUDA ŚLĄSKA Poland
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2 Włocławek Poland
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Sosnowiec Poland
CKZiU Sosnowiec Poland
Daniel Konsur Wiśniowa Poland
Danuta Frankiewicz Łódź Poland
Danuta Frankiewicz Łódź Poland
Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli Wałbrzych Poland
Ewert Ryszard LIMANOWA Poland
Fundacja Kultury Ekologicznej
(Foundation for Ecological Culture)
Jelenia Góra Poland
gebrueder peitz polska
(gebruedr peitz polska)
zory Poland
Gostynińskie Centrum Edukacyjne
(Gostinian Center of Education)
Gostynin Poland
grutox-zakład dezynfekcji
(grutox-zakład dezynfekcji)
grodziec śląski Poland
Grynicka Rybnik Poland
GUT Jolanta zakopane Poland
Hałasa Zenon
(Hałasa Zenon)
Szczebrzeszyn Poland
Instytut Technologii Eksploatacji
(Institute for Sustainable Technologies)
Radom Poland
Jadwiga Silarska Opole Poland
JK Company
(JK Company)
Warszawa Poland
Justyna Armacak Izbica Kujawska Poland
Justyna Pawicka Zielona Góra Poland
Justyna Rybak Wąchock Poland
Kamila Wójtwoicz Czerwieńsk Poland
Kazimierz Podsiadło Gierałtowice Poland
Kowalik Cracow Poland
KOWEZiU
(ntional centre for Supporting Vocational and Continuing education)
Warsaw Poland
Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej
(National Centre for Supporting Vocational and Continuing Education)
Warszawa Poland
KRYSTYNA
(KRYSTYNA)
TRZEBINIA Poland
KSARR
(NARDA)
WARSZAWA Poland
M. Sawicka Lublin Poland
Magda Romanowska kielce Poland
Magda Trojan Siemianowice Śląskie Poland
MARCIN BAK BRANIEWO Poland
Marcin Dąbrowski Tczew Poland
Maria
(Galant)
Warszawa Poland
Ministerstwo Edukacji i Nauki
(Ministry of Education and Science)
Warsaw Poland
Ministry of national education Warsaw Poland
Ośrodek Kształcenia Zawodowego Nowa Sól Poland
ośrodek szkolno-wychowawczy niechanowo niechanowo Poland
P.B. Nowy Dach
(P.B. Nowy Dach)
Białystok Poland
Państwowe Szkoły Budownictwa
(Technical Building Schools in Gdansk Poland)
Gdańsk Poland
Państwowe Szkoły Budownictwa
(Technical Building Schools in Gdansk Poland)
Gdańsk Poland
Państwowe Szkoły Budownictwa Gdańsk Poland
Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku
(Technical Building Schools in Gdansk Poland)
Gdańsk Poland
Paweł Kurpios Warszawa Poland
Paweł Niewierski Wrocław Poland
POLSKA
(POLAND)
Biłgoraj Poland
Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji
(Polish Association of Sanitary Heating, Gas & Air Conditioning Technology)
Warszawa Poland
Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
(Regional Centre of Education - The Join Post Secondary School nr 2)
Lębork Poland
Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego w Bielawie
(Practical Training Centre)
Bielawa Poland
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej Lubartów Poland
Sandra
(Sandra)
Ruda Śląska Poland
Spółdzielnia Socjalna MAGNUM BONUM Joniec Poland
Stiftung Internationaler Bund Polska Kraków Poland
tadeusz
(bartkowiak)
leszno Poland
Tadeusz Leszno Poland
Tadeusz Leszno Poland
Tadeusz Żurowski Zielona Góra Poland
technikum budowlane
(technical school)
Kąkolewnica Poland
Towarzystwo Edukacji Bankowej SA
(The Education Corporation)
Poznań Poland
WARBUD S.A. Warszawa Poland
Wojdarski Ludwik Sulechów Poland
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Opole Poland
Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego Szczecin Poland
Z.H
(Z.H)
Rzeszów Poland
ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
(ZAKLAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO)
NOWY SĄCZ Poland
Zakład Doskonalenia Zawodowego
(The Centre for Vocational Development)
Toruń Poland
Zakład Doskonalenia Zawodowego
(The Centre for Vocational Development)
Łódź Poland
Zakład Doskonalenia Zawodowego
(ZDZ)
Kraków Poland
ZDZ Centrum Kształcenia Wyszków Poland
Zdzisław Krzyżanowski
(Zdzislaw Krzyzanowski)
Lublin Poland
ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO - USŁUGOWYCH
(GROUP OF- SERVICE SCHOOL CONSTRUCTION)
ŻORY Poland
Zespół Kształcenia Zawodowego Polska Poland
Zespół Szkół - Technikum Budowlane
(Construction technical college)
Czudec Poland
Zespół Szkół 38-120 Czudec ul. Parkowa 7 Boguchwała Poland
Zespół Szkół Budowlanych Bolesławiec Poland
Zespół Szkół Budowlanych Kętrzyn Poland
Zespół Szkół Budowlanych KIELCZÓW Poland
Zespół Szkół Budowlanych Szczecin Poland
Zespół Szkół Budowlanych :Chemobudowa" Kraków Poland
Zespół Szkół Budowlanych Nr 2
(Buillding School College Nr 2)
Krakow Poland
Zespół Szkół Budowlanych w Koninie Konin Poland
Zespół Szkół Budowlanych w Opolu
(Building schools)
Opole Poland
Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego Zawiercie Poland
Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego- Technikum nr 1 Zawiercie Poland
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego
(Team Of schools Of education Constant)
Rzeszów Poland
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego
(Team Of schools Of education Constant)
Rzeszów Poland
Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie Ostrzeszów Poland
Zespół Szkół Nr 2 Ostrowiec Św. Poland
Zespół Szkół Nr 2
(Zespol Szkol Nr 2)
Ostrowiec Świątokrzyski Poland
Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach Zasadnicza Szkoła Zaw Pulawy Poland
Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku Ełk Poland
Zespół Szkół nr 2 w Puławach
(School Unit no 2 in Pulawy)
Puławy Poland
Zespół Szkół Nr 4 w Sanoku im. Króla Kazimierza Wielkiego Sanok Poland
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Wągrowiec Poland
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
(Combined Middle and Secondary Schools nr 1)
Kielce Poland
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jaworzno Poland
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1-Technikum Nr 1 - technik budownictwa
(Secondary School)
Jaworzno Poland
Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie Głogów Poland
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych Będzin Poland
Zespół Szkół Technicznych
(Technical Shool)
Leżajsk Poland
Zespół Szkół Technicznych Nysa Poland
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Sandomierz Poland
Zespół Szkół Zawodowych im mjra H. Sucharskiego w Złotoryi
(Vocational Schools)
Złotoryja Poland
Zespół Szkół Zawodowych nr3 w Sosnowcu
(Secondary Technical School No 3)
Sosnowiec Poland
Zespół Szkół Zawodowych PBO sp. z o.o. Centrum Kształcenia Praktycznego Zielona Góra Poland
Zespół Szkól Budowlanych w Opolu
(tonstrutt)
Opole Poland
Zespol Szkol Nr 24 Warszawa Poland
Zespol Szkol Zawodowych i Ogolnokształcacych w Lubinie Lubin Poland
Zespoół Szkół w Czudcu Rzeszów Poland
ZS 2 Krokow Poland
ZSB Braniewo Braniewo Poland
ZSKU w Rzeszowie Rzeszów Poland
ZSZ Krosno Krosno Poland
zsz rawicz rawicz Poland
Związek Zawodowy "Budowlani"
(BUDOWLANI Trade Union)
Warszawa Poland
Związek Zawodowy Budowlani
(Budowlani Trade Union)
Warsaw Poland
Zygmunt
(Zygmunt)
Biłgoraj Poland
acasa - ady foeni Romania
Adriana Precup Timisoara Romania
AGENŢIA JUDEŢEANĂ PENTRU OCUPAREA FORŢEI DE MUNCĂ BIHOR Oradea Romania
AGENTIA JUDETEAN PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BUZAU
(BUZAU COUNTY AGENTY FOR EMPLOYMENT)
BUZAU Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA ARAD Arad Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BISTRITA-NASAUD
(BISTRITA-NASAUD COUNTY AGENTY FOR EMPLOYMENT)
BISTRITA Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BOTOSANI Botosani Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA CALARASI Calarasi Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA CONSTANTA Constanta Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA COVASNA
(UNEMPLOYMENT COUNTY AGENTIE FROM COVASNA)
SF. GHEORGHE Romania
Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Dâmbovita Targoviste Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA GIURGIU Giurgiu Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA GORJ TÂRGU JIU Romania
AGENTIA JUDETEANĂ PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA HARGHITA Miercurea-Ciuc Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA IALOMITA Slobozia Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA IASI Iasi Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA MARAMURES Baia Mare Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA MEHEDINTI Drobeta Turnu Severin Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA MURES Tg. Mures Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA TELEORMAN Alexandria Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA VASLUI Vaslui Romania
AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA VRANCEA Focsani Romania
AJOFM Timis Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Timis Timisoara Romania
Alianta Sindicatelor Libere din Judetul Timis
(Free Employees Union Alliance Timis)
Timisoara Romania
ANNIE BUCURESTI Romania
ANOFM Romania Bucuresti Romania
Buzatu
(Victor)
Bucuresti Romania
Casa de Meserii a Constructorilor Bucuresti Romania
Centrul de Cercetari Tehnologice „NIDE„ Timisoara (CCT „NIDE“Timisoara) Timisora Romania
CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALA A ADULTILOR RM. VALCEA
(C.R.F.P.A. RM. VALCEA)
RM. VALCEA Romania
Centrul Regional de Formare Profesionala a Adultilor Rm. Valcea
(C.R.F.P.A. RM. VALCEA)
Rm. Valcea Romania
CMI dr. Campeanu Sibiu Romania
Colegiul tehnic Ion Mincu Timisoara Romania
colegiul Tehnic Petru maior
(High Techical School "Petru Maior)
bucharest Romania
Company Targoviste Romania
Consiliul Judeţean Dâmbovita
(Dâmboviţa County Council)
Târgovişte Romania
FILIP CRISTIAN
(FILIP CRISTIAN)
TIMISOARA Romania
FUNDATIA ROMANO GERMANA
(ROMANIAN GERMAN FOUNDATION)
VLADIMIRESCU Romania
Fundatia Romano Germana CPPP Timisoara
(Romanian German Foundation CPPP Timisoara)
Timisoara Romania
Godo Magdalena Timisoara Romania
GRECESCU GABRIEL
(GRECESCU GABRIEL)
Timisoara Romania
Grup Scolar Industrial Constructii Montaj Timisoara Timisoara Romania
I.I Barbu Marius Gabriel Medias Romania
Inspectoratul Teritorial de Munca Iasi
(Labour Inspectorate Iasi)
IASI Romania
Institutul de stiinte al educatiei R.Moldova
(institut of science and education R.Moldova)
Chisinau Romania
Ioan Marinel Dan timisoara Romania
IOVITA DELIA TIMISOARA Romania
LACRAMIOARA DINICESCU PITESTI Romania
malene dorin sibiu Romania
Manufactura SRL Timisoara Romania
Marcon Bucharest Romania
Maria Popa Timisoara Romania
Mihali Mihaela timisoara Romania
MMS CONSULTING SRL SATU MARE Romania
monyi buu Timisoara Romania
MORAR MIRCEA SERGIU SATU MARE Romania
nitu viorel PFA Giroc Romania
Paveloiu Ion Timisoara Romania
PFA DUMITRU DUILIU STELIAN SLATINA Romania
Resitnec Maria timisoara Romania
S C COGITO COM SRL
(S C COGITO COM Ltd)
Baia Mare Romania
s.c sura mare.srl timisoara Romania
S.C. BLITZ SECURITY SERVICES SRL Timisoara Romania
S.C. H&S CONSULT S.R.L.
(S.C. H&S CONSULT S.R.L.)
TÂRGU MUREŞ Romania
S.C. INDSERV S.R.L.
(INDSERV LTD)
PLOIESTI Romania
S.C. OBT EXECUTIV S.R.L. HITIAS Romania
S.C. PEUV INVEST SRL
(PEUV INVEST ltd)
Timişoara Romania
S.C.PROMTI CONSULTING S.R.L. Botosani Romania
S.C.PROMTI CONSULTING S.R.L. Botosani Romania
SANSIM CONSULTING
(SANSIM)
Bucharest Romania
sc Termosistem srl
(termosistem ltd)
Gura Humorului Romania
sc born consult srl Bistrita Romania
SC Katharsis 2004 SRL Orastie Romania
SC Prems Group SRL Timisoara Romania
Sc TERRA SA Miercurea Ciuc Miercurea-Ciuc Romania
SC TRANSGHE CONSTRUCT SRL
(TRANSGHE CONSTRUCT LTD)
DARABANI Romania
SC VANONY CONSTRUCT SRL CAMPIA TURZII Romania
Scoala Prof. Ghe. Atanasiu
(school)
Timisoara Romania
scvcsrl botosani Romania
Sorin Hodosan Timisoara Romania
STERA CHEMICALS Jilava Romania
UNIUNEA NATIONALA A PATRONATULUI ROMAN
(NATIONAL UNION OF ROMANIAN EMPLOYERS)
Bucuresti Romania
Universitatea din Petrosani
(University of Petrosani)
Petrosani Romania
„FALT“ Federatia Asociatiilor de Locatari din Timisoara
(The Lodgers Association Federation Timisoara)
Timisoara Romania
Kimle
(Kimle)
Hurbanovo Slovakia
Kimle
(Ladislav)
Hurbanovo Slovakia
RPIC
(RAIC)
Trebišov Slovakia
RPIC Trebišov Trebišov Slovakia
SPS stavebna Hurbanovo Slovakia
SPŠ stavebná
(Building High Shool)
Hurbanovo Slovakia
SPŠS Hurbanovo Komárno Slovakia
Vedrody Zoltan Co
(VEDZO Co)
Galanta Slovakia
Center RS za poklicno izobraževanje
(Institute of teh Republic of Slovenia for Vocational Education andTraining)
Ljubljana Slovenia
LESARSKA ŠOLA MARIBOR
(WOOD TECHNOLOGY SCHOOL MARIBOR)
MARIBOR Slovenia
sss
(dddd)
sds Slovenia
American Youthworks Austin United Kingdom
Anarch
(Anarch)
London United Kingdom
ANGUS COLLEGE
(ANGUS COLLEGE)
ARBROATH United Kingdom
Anniesland College
(Anniesland College)
Glasgow United Kingdom
Dundee College Kingsway Campus
(Dundee College Kingsway Campus)
Dundee United Kingdom
EDINBURGHS TELFORD COLLEGE
(TELFORD COLLEGE)
EDINBURGH United Kingdom
EUCONTACT Ltd
(EUCONTACT Ltd)
Manchester United Kingdom
Forth Valley College Falkirk United Kingdom
Gert Roos
(Gert Roos)
Plymouth United Kingdom
Glasgow Metropolitan College Glasgow United Kingdom
Moray College
(Moray College)
mosstodloch United Kingdom
Motherwell College
(Motherwell College)
Motherwell United Kingdom
reid kerr college
(reid kerr college)
paisley United Kingdom
Scottish Prison Service Forfar United Kingdom
South Lanarkshire College
(South Lanarkshire College)
East Kilbride United Kingdom
South Thames College
(South Thames College)
London United Kingdom
The Concrete Society Camberley United Kingdom
The Scottish Further Education Unit
(The Scottish Further Education Unit)
Stirling United Kingdom
 
 
founding members, permanent member
 

Vitamine W,  Antwerp, Belgium
 
DBBZ Pleven, Pleven,  Bulgaria 
Bulgarska Stroitjelna Kamara, Sofia,  Bulgaria

Hauptverband der Deutschen Bauindustrie, Brusseles, Germany
Zentralverband Deutsches Baugewerbe, Berlin, Germany

Tallinna Ehituskool, Tallin, Estonia
Riiklik Eksami - Ja KvalifikatsioonikeskusNational, Tallin, Estonia

Innova Länsi-Suomen Aikuiskouiuturskeskus, Laitila, Finnland
 
Panormedil, Palermo, Italy
Formedil, Roma, Italy

Vilniaus Statybininku Mokykla, Vilnius, Lithuania
Siauliu Prekybos, Pramones ir Amatu Rumai, Siauliai, Lithuania

FAB - Verein zur Förderung von Arbeit und Beschäftigung, Wels, Austria
bfi-OÖ Berufsförderinstitut Oberösterreich, Linz, Austria
Bauunternehmen Glatzhofer, Linz, Austria
Berufsschule Freistadt (Bau) Oberösterreich, Freistadt, Austria
Reno Top, Braunau, Austria

Centrum Ksztalcenia Ustawicznego i Praktycznego, Zielona Góra, Poland
Krajowy Osrodek Wspierania Edukacji Zawodowey i Ustawicznej, Warszawa, Poland
  
Fundatia Romano-Germana, Timisoara, Romania
Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca, Bucuresti, Romania

Strední obdborná škola Podyjí, Znojmo, Czech Republic
Úrad Práce, Znojmo, Czech Republic
 
Hild József Építoipati Szaközépiskola, Györ, Hungary
Gyor-Moson-Sopron Megyei Munkaügyi Központ, Györ, Hungary